Close

O mně

Jako dítě jsem milovala ležet ve starých fotkách, ať už to byly fotky z mého dětství nebo svatba rodičů, prarodičů a mých předků. Vždycky jsem zkoumala fotku a představovala si příběh, který se za ní odehrává, který té fotce předcházel.

V 15 letech jsem dostala svůj první fotoaparát a začala jsem zkoušet fotit a zachycovat vlastní příběhy. Focení se mi stalo velkým koníčkem. A když jsem v 18 letech dostala svoji první zrcadlovku, věděla jsem, že se z koníčku malé holky stalo něco, čím by chtěla jednou být a co bych chtěla dokázat – že každá má fotografie bude jednou také vytvářet příběh.

A to mám na své práci nejradši. Díky ní poznávám lidi, kteří se mnou sdílejí své životní příběhy, nechávají mě nahlédnout do svého soukromí a prožívat s nimi chvíle, které jsou v životě klíčové. Ať už se jedná o svatbu, těhotenství, nebo párové fotografie. Vše zůstane uchováno pro ty časy, kdy se k fotkám za pár let vrátí a s úsměvem budou vzpomínat na dobu, kdy byly fotky pořízeny.

Naučila jsem se, že v mé práci je nejdůležitější důvěra mezi fotografem a klientem. Že je velmi důležitá vzájemná komunikace a že může vše probíhat jako na pikniku s partou přátel. A přesto že na klienty většinu času koukám skrze hledáček, i ti nejvíce nervózní se po pár minutách uvolní a focení si užívají. Fotografie portrétní, svatební, interiérové nebo firemní u mne projde důkladnou postprodukcí. Retuš pro mě neznamená neukázat realitu, ale vyrušit ty nedokonalosti, které pouhým okem v přítomnosti ani nevnímáme.

Učila jsem se u těch, kteří mne svojí prací nejvíce inspirují. A protože obor fotografie se neustále vyvíjí, je další vzdělávání pro mne samozřejmostí.

Mé fotografie najdete nejen v rodinných fotoalbech klientů, ale také na stránkách firem, se kterými spolupracuji – Blue Sky Aviation s.r.o., NAVO design s. r. o., Aleš Titlbach – Altisport, s realitními kancelářemi Petr Beneš & Partners, M&M Reality. Nebo se můžete podívat do galerie.